• Portekiz ve İspanya Turu
  • Portekiz ve İspanya Turu
  • Portekiz ve İspanya Turu
  • Portekiz ve İspanya Turu
  • Portekiz ve İspanya Turu
  • Portekiz ve İspanya Turu
  • Portekiz ve İspanya Turu
  • Portekiz ve İspanya Turu
  • Portekiz ve İspanya Turu

 

Tur Programı
Detaylar
Genel Şartlar
Güzergah Haritası

Portekiz ve İspanya Turu


PORTEKİZ & İSPANYA

 

LİZBON (2)  & PORTO (1) & SALAMANCA (1) & MADRİD (2) & BARCELONA (3)

9 Gece 10 Gün
  

09 Mayıs 2017 Salı                          :           AKÇAKOCA – İSTANBUL – LİZBON

Siz değerli konuklarımızı saat 00.00'da Akçakoca Camii önünden alarak İstanbul Atatürk havalimanına doğru hareket ediyoruz. İstanbul’dan katılacak misafirlerimiz ile Atatürk havalimanı dış hatlar terminalinde sabah saat 04.30 ‘da buluşuyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1755 sefer sayılı 07.35 uçağı ile yaklaşık 6 saat sürecek Lizbon uçuşumuz gerçekleşecek. İnişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüzle yapacağımız panoramik Lizbon şehir turunda; VII. Eduardo Parkı, Restauradores,  şehrin kalbi sayılan Rossio Caddesi ve ünlü Libardede Meydanı, Tejo Nehri, São Jorge Kalesi, Alfama Semti, Alcantara Semti, keşifler için uğurlamaların yapıldığı Belem Kulesi, Belem’de Keşifler Anıtı ve Jeronimus Manastırı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman, otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

 

10 Mayıs 2017 Çarşamba              :           LİZBON

Sabah kahvaltı sonrası Sintra, Roca Burnu, Cascais ve Estoril Turu’na çıkıyoruz. Bu turumuzda görülecek yerler arasında; Unesco Dünya Mirası Listesi’nde bulunan ve çok sayıda çini koleksiyonuna ev sahipliği yapan Sintra Şehir Sarayı, Sintra eski şehir merkezi, Avrupa Kıtası’nın en batıdaki ucu olan Roca Burnu, Guincho Burnu ve Boca de Inferno Kayalığı, yazlık evleri ve bahçeleri ile ünlü Cascais ve kumarhanesi ile ünlü Estoril bulunmaktadır. Tur bitiminde Lizbon’daki otelimize transfer ve geceleme.

 

11 Mayıs 2017 Perşembe               :           LİZBON – PORTO

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Porto’ya hareket. Varışımızı takiben panoramik şehir turu. Turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında; Porto Katedrali, Tarihi Şarap Mahzenleri, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, Tore dos Clerigos Kulesi, Riberia Bölgesi, Arrabida Köprüsü, Boa Vista, Don Luis köprüsü bulunmaktadır. Tur bitiminde Porto’daki otelimize transfer ve geceleme.

 

12 Mayıs 2017 Cuma                      :           PORTO – SALAMANCA

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Salamanca’ya hareket, varışımızı takiben yapılacak olan Kastilya Leon özerk bölgesinde bulunana Salamanca şehir gezisinde; Plaza Mayor, Katedral Veija ve Katedral Nueva, Case De Las Cochas, Roma Köprüsü, Sen Esteban Manastırı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Salamanca’daki otelimize transfer ve geceleme.

 

13 Mayıs 2017 Cumartesi              :           SALAMANCA – MADRİD

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Madrid’e hareket. Keyifli bir yolculuktan sonra yapacağımız panoramik Madrid şehir turunda; Kraliyet Sarayı, İspanya Meydanı ve Cervantes Anıtı, La Puerto Del Sol Alanı, Alcala Kapısı, Cibeles Meydanı ve Çeşmesi, Paseo Del Prado ve Apollo Çeşmesi, Retiro Parkı, Gran Via, Castellana Caddeleri ve Plaza Mayor görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Madrid’deki otelimize transfer ve geceleme.

 

14 Mayıs 2017 Pazar                       :           MADRİD

Otelimizde alınan sabah kahvaltı sonrası İspanya’nın eski başkenti olan “Toledo” gezisi. İspanya’nın eski başkenti Toledo, Unesco Dünya Mirası listesinin en önemli kentlerinden biridir. Ülkenin en heybetli katedrali, dünyaca ünlü ressamların eserlerine ev sahipliği yaparak dünyanın sayılı müzeleriyle yarışır hale gelmiştir. El Greco’nun kenti olarak bilinen Toledo, 16. yy’den günümüze değişmeden gelmeyi başarmıştır. Roma, Vizigot, Arap, Gotik, Rönesans mimarisinin izlerini taşıyan yapılar, dar sokaklar, El Greco’nun tabloları, tipik pastaneler, Damascino mağazaları ve tabii ki ünlü katedrali ile turistik bir hac yeridir. Tur bitiminde otelimize transfer ve geceleme.

 

15 Mayıs 2017 Pazartesi                :           MADRİD – BARCELONA

Otelimizde alınan sabah kahvaltı sonrası Barcelona’ya hareket. Keyifli bir yolculuktan sonra Barcelona’ya varış ve yapılacak olan Barcelona şehir turu esnasında; Marina, Colombus Sokağı, ünlü Batllo Evi ve Mila ev yapıları, Sagrada Familia, Via Layetana, Stadyum, Sant Jordi Sarayı, Calatrava Kulesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Barcelona’daki otelimize transfer ve geceleme.

 

16 Mayıs 2017 Salı                          :           BARCELONA – GERONA&FIGUERAS(DALİ MÜZESİ)

Otelimizde alınan sabah kahvaltı sonrası Gerona&Figueras (Dali Müzesi) turu. Bu turumuzda; önce Catalan Musevi cemaatinin 600 yıldan fazla yaşadığı ünlü Gerona şehrini, ardından daracık sokakları ile Musevi cemaatinin yaşamından kesitler vererek bizi geçmişe götürecek ünlü Jewish meydanı, El Call ve antik Arap – Osmanlı kültüründen gelen hamam örneği görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Fıgueras şehrinde sürrealist ressam Dali’nin eserlerinin sergilendiği Dali Müzesi gezilecek. Kuzeyin en güzel bu iki şehri sizi Catalan dünyasını ayrıcalıklarına götürecek. Flamenco gecesine katılacağız. Eğlenceli bir gecenin ardından otelimize transfer, ve geceleme.

 

17 Mayıs 2017 Çarşamba                :           BARCELONA

Otelimizde alınan sabah kahvaltı sonrası; “Guell Park & Poble Espanyol & Gotik Mahalle” gezisi. Bu turumuzda, UNESCO tarafından koruma altına alınmış ve Barcelona’nın ünlü mimar-tasarımcı Antonia Gaudi’nin yarattığı Guell Park’ı, 1929 yılında yapılmış olan Poble Espanyol ‘da İspanya’nın 116 tane farklı binasını kendine özgü mimarileri ile tanıma imkânı bulacaksınız. Ve turumuzun devamında Barcelona’nın en otantik bölgelerinden biri olan Gotik mahalleyi adım adım gezerek tarihi havayı soluma şansına sahip olacaksınız. Tur sonrası otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

18 Mayıs 2017 Perşembe                :           BARCELONA – İSTANBUL – AKÇAKOCA

Sabah kahvaltısı, odaların boşaltılması ve serbest zaman sonrası havalimanına transfer. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından. Pegasus Hava Yollarının PC 1094 sefer sayılı 17.20 uçağı ile yaklaşık 2,5 saat sürecek İstanbul uçuşumuz gerçekleşecek. Türkiye yerel saati ile 22.00’de Sabiha Gökçen Havalimanına inmiş olacağız. Burada bizi bekleyen aracımız ile Akçakoca’ya doğru hareket ediyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak, bir başka organizasyonumuzda görüşmek dileğiyle ayrılıyoruz.

 

PORTEKİZ & İSPANYA

İKİ KİŞİLİK ODADA                     KİŞİ BAŞI

TEK KİŞİLİK

ODA

4* Oteller

1450 Euro

 1800 Euro

Lizbon (09.05 – 11.05)

4* Nov Otel Lisboa vb.

Porto (11.05 – 12.05)

 4* Nov Otel Porto Gaiga vb.

Salamanca (12.05 – 13.05)

4* Hotel Ibb Recoletos Coco Salamaca vb.

Madrid (13.05 – 15.05)

4* Nov Otel Madrid Puente De La Paz vb.

Barcelona (15.05 – 18.05)

4* Sallés Hotel Ciutat del Prat vb.

 

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler                   :

Akçakoca - İstanbul - Akçakoca Transfer

Türk Hava Yolları ile Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti İstanbul (Atatürk) – Lizbon

Pegasus Hava Yolları ile Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti Barcelona – İstanbul (Sabiha Gökçen)

4*otellerde toplam 9 gece kahvaltı dâhil konaklama  

Panoramik Lizbon, Porto, Salamanca, Madrid ve Barcelona şehir turları

Sintra, Roca Burnu, Cascais ve Estoril Turu

Toledo Turu

Gerona&Figueras (Dali Müzesi) Turu

Guell Park Turu

Poble Espanyol Turu

Gotik Mahalle Gezisi

Dali Müzesi Giriş Ücreti

Guell Park Giriş Ücreti

Flamenco Gecesi (Yemeksiz)

Şehirlerarası transferler

Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

Şehir giriş vergileri (city tax)

GNR Turizm Türkçe rehberlik hizmeti

Rehber ve sürücü masrafları (Konaklama, yiyecek vs.)

Rehber ve Sürücü Bahşişleri

Araç masrafları (otoyol ve parklar)

Şehir konaklama vergileri

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler            :

Vize ücreti (120 Euro)

Özel seyahat sağlık sigortası (10 Euro)

Programda belirtilemeyen tüm yemek ve içecekler

Otel ekstraları, fazla bagaj ücreti ve kişisel harcamalar

Güzergah Haritası
Facebook'ta Paylaş


Daha Fazla Bilgi Alın